Zagraniczne inspiracje

warning: Creating default object from empty value in /home/virt101095/domains/rowerowagdynia.pl/public_html/modules/taxonomy/taxonomy.pages.inc on line 33.
Relacje z podróży z opisem infrastruktury i kultury rowerowej w innych krajach.

Spotkanie z uczestnikami Gdyńskich Wizyt Studyjnych

W piątek 28 marca odbyła się XXV edycja Masy Krytycznej w Gdyni. Tym razem wziąć udział w przejedzie rowerowym mogło również 12 uczestników Wizyty Studyjnej w Gdyni, zorganizowanej przez Centrum Współpracy Młodzieży. To projekt, w ramach którego młodzi działacze z Ukrainy, Białorusi i Mołdawii mają okazję odwiedzić Trójmiasto i okolicy i wziąć udział w warsztatach, seminariach i wykładach.

Amsterdam rowerem - czy warto i czy rzeczywiście tak daleko Gdyni do Amsterdamu?

W tym roku znowu wybraliśmy się do Holandii, tym razem z zamiarem objeżdżenia jej stolicy na rowerach i zajrzenia w dalsze zakamarki. Chcieliśmy w ten sposób przekonać się, czy rzeczywiście cały Amsterdam jest tak przyjazny rowerzystom, jak wydaje się na pierwszy rzut oka. Oto nasza opowieść...

Tam gdzie nie ma dróg rowerowych

Ho Chi Minh City, Wietnam

wietnam

Z Wietnamu przywiozłam mnóstwo wrażeń, jednak te związane z ruchem drogowym bardzo się wyróżniają. Przyglądanie się temu, co dzieje się na ulicach było moim ulubionym zajęciem (no chyba, że właśnie planowałam przejść na drugą stronę ruchliwej ulicy - wtedy bardziej skupiałam się na przezwyciężeniu strachu).